پزشکی, معرفی دانشگاه

دانشگاه پاویا

مروری کوتاه از دانشگاه پاویا:

با وجود امتیازات بالا و انتظاراتی که این دانشگاه از دانشجویان مطالبه‌ می‌کند، دانشگاه پاویا حس معمولی و عادی ای دارد. اندازه آن نسبتاً کوچک است و ممکن است برخی از افراد آن را مناسب یا نامناسب با شرایط خود بدانند. اساتید و تسهیلات دانشگاه هر دو رتبه بندی و شرایط خوبی دارند. دانشگاه پاویا ۶۶۰ سال قدمت دارد.

برنامه درسی دانشگاه پاویا برای دانشجویان پزشکی:

برای سال اول، شما می‌توانید یک صبح کامل کلاس داشته باشید و سپس فعالیت‌های اختیاری در بعدازظهر. سال اول به جای دو نیمسال، به سه نیمسال تقسیم می‌شود. نیمسال اول که پیش نیمسال نام دارد، تنها یک ماه است. شما کلاس‌های صبح شیمی و فیزیک را دارید، سپس در بعدازظهر کلاس آموزشی دارید(که شرکت در کلاس آموزشی بعد ازظهر اختیاری است)؛ بنابراین فقط کلاس های اجباری صبح را برای سال اول و دوم در پیش دارید. سال سوم شامل کلاس‌های صبح و بعضی از کلاس‌های آموزشی بعدازظهر است که هر دو اجباری هستند. درباره بقیه سال‌ها، معمولاً کلاس های بالینی صبح است و سپس کلاس‌های آموزشی بعدازظهر را در پیش دارید.

امتحانات در دانشگاه پاویا:

پس آزمون‌ها چگونه هستند؟ آیا آنها نوشتاری هستند؟ آیا آنها شفاهی هستند؟ آیا آنها ترکیبی از هر دو هستند؟

 خب در دانشگاه پاویا آزمون ها در ابتدا کاملاً نوشتاری هستند(اکثرا به صورت آزمون چند گزینه ای). در سال دوم، تعداد کمی از امتحانات شفاهی هستند. برای سال سوم، آزمون‌های شفاهی بیشتری وجود دارد که معمولا با آزمون نوشتاری تعیین صلاحیت همراه هستند(آزمون نوشتاری تعیین صلاحیت قبل از امتحان شفاهی گرفته می‌شود و دانشجو در صورت قبولی در این آزمون نوشتاری اجازه حضور در آزمون شفاهی اصلی را کسب می‌کند).

تجربه بالینی در دانشگاه پاویا برای دانشجویان پزشکی‌:

در سال سوم، دانشجوها می‌بایست یک دوره سه الی چهار هفته‌ای را بگذرانند. هدف این دوره بیشتر در مورد تجربه بالینی، رفتن به بیمارستان‌ها، تمرین بر روی بیماران و غیره است. در سال چهارم به بعد، شما باید دوره‌های تخصصی مجزا را بگذرانید؛ که هر 4 هفته یکبار برگزار می‌شود. این دوره‌ها ارزش کلی 16 واحد را دارند.

برای شروع یا ادامه تحصیل در دانشگاه پاویا به کدام گواهی های زبان نیاز دارید:

برای ورود به دانشگاه هیچ گواهی زبان انگلیسی مورد نیاز نیست. در مورد زبان ایتالیایی نیز هیچ آزمون اجباری  وجود ندارد. با این حال، به شدت توصیه می شود که زبان ایتالیایی را یاد بگیرید، زیرا در غیر این صورت در مقایسه با کسی که آن را می داند، مشکلاتی خواهید داشت. علاوه بر این، عدم تسلط بر زبان ایتالیایی در بیمارستان، فرایند یادگیری را مختل می کند. 

هزینه مسکن و زندگی در شهر پاویا:

هزینه اجاره یک آپارتمان بین 500 تا 700 یورو و هزینه اجاره یک اتاق حدود 270 یورو است. افراد در پیدا کردن محل اقامت معمولا مشکل دارند، بنابراین توصیه می شود که در ابتدای سال به شهر بیایید و محل های اقامتی را بررسی کنید یا از خدمات اپلای Elitaly برای درخواست خوابگاه و یا پیدا کردن خانه مورد اطمینان برای اجاره استفاده کنید. همچنین به دليل وعده غذایی رایگانی که توسط دانشگاه به شما ارائه می‌شود هزینه دانشجویان در طی ماه کاهش پیدا می‌کند.

موقعیت جغرافیایی شهر پاویا:

حداقل نمره قبولی دانشجویان پزشکی دانشگاه پاویا (سهمیه غیر اروپایی):

۲۰۱۸۲۰۱۹۲۰۲۰۲۰۲۱۲۰۲۲
حداقل نمره قبولی داوطلبان غیر اروپایی در دانشگاه پاویا ۴۳.۸
از ۹۰
۴۶.۶ 
از۹۰
۴۱.۸
از ۹۰
۴۹.۴
از ۹۰
۴۳.۸
از ۹۰

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *